Ceny povinného zmluvného poistenia PZP-2018

Povinné zmluvné poistenie bolo demonopolizované na jeseň 2001 – kedy všetky vozidlá boli povinne zmluvne poistené v jednej poisťovni.

Od tohto času poisťovne pravidelne každý rok zverejňujú nové  ceny povinného zmluvného poistenia pre nasledujúci rok. Kedysi  keď väčšina vozidiel bola poistená na kalendárny rok,  tak práve v období od 31. Októbra  do 18. Novembra  kedy sa dala povinná poistka vypovedať  6 týždňov pred výročím t.j. k 1. Januáru nasledujúceho roka, mali motoristi pomerne hektické obdobie, porovnať jednotlivé ceny a vybrať  si tú správnu resp. tú najlacnejšiu poisťovňu pre nasledujúci rok.

Hlavný faktorom pri určení ceny povinného zmluvného poistenia boli a aj sú najmä parametre vozidla ako objem motora, výkon, hmotnosť, registrácia vozidla prípadne vek držiteľa prípadne doplňujúce údaje ako iné poistenia, alebo deti do 15 rokov.

Nakoľko register poistných udalostí sa stále vedie len na vozidlá a nie na vodičov, ktorí nehodu skutočne spôsobili,  ako aj nemožnosť vzhľadom na ochranu osobných údajov tieto pri sprostredkovaní poistenia overiť , dá sa povedať, že stanovovanie cien PZP stále nie je na takej úrovni ako v zahraničí, kde sa poistenie uzatvára na vodiča a nie na vozidlo, pričom sa sleduje jeho skutočný bezškodový priebeh, na základe čoho sa mu priznáva stupeň bonusu / malusu.

Po demonopolizácií sa mnohí motoristi mohli každým rokom tešiť na stále nižšie a nižšie ceny PZP, vzhľadom k tomu, že mnohé poisťovne sa snažili získať klientov s čo najpriaznivejšou cenou a odobrať tak jednej poisťovni čo najviac klientov.

Vzhľadom na stále zvyšujúcu sa životnú úroveň obyvateľstva, cien servisných prác a náhradných dielov, nárastu minimálnej mzdy  sa dá povedať, že poisťovne postupne prichádzajú s prenášaním týchto nákladov na klientov, pričom ceny povinného zmluvného poistenia sú z roka na rok vyššie a vyššie…

Na našom webe www.financnakalkulacka.sk si len po par kliknutiach dokážete zistiť na základe Vášho evidenčného čísla najnižšiu ponuku povinného zmluvného poistenia, vrátane benefitov, ktoré jednotlivé poisťovne v rámci ceny ponúkajú.  Najpriaznivejšiu cenu PZP si môžete zistiť TU

Uzavretím poistenia samozrejme naša spolupráca nekončí,  naši spolupracovníci sú Vám k dispozícií prostredníctvom mailu, telefónu denne 7 dní v týždni pre prípadné dotazy ohľadom uzavretia poistenia, správy Vašich poistných zmlúv i poradenstva v prípade poistnej udalosti.

Tešíme sa na Vašu návštevu a nezáväznú kalkuláciu

Team Finančnej kalkulačky